Čistá kvalita

Křišťály od Swarovski jste určitě už museli někde zahlédnout, tedy pokud je nemáte doma. Nejedná se totiž jen čistě o bižuterii ale tato firma má své křišťálové komponenty zasazené mnohem dál. Mimo šperkařství křišťály totiž zdobí techniku, módní doplňky, oděv či symboly různých značek.

Všude je známo, že firma Swarovski je rakouského původu avšak úplně první základy nynějších řetězců firem Swarovski padly roku 1862 zde v Čechách (dobře, tehdy ještě v rakouském mocnářství – konkrétně šlo o město Jablonz/Jablonec, resp. nedalekou vísku, známou pod názvem Jiřetín pod Bukovou).

Daniel Swarovski se narodil blízko Jablonce nad Nisou v Libereckém kraji, ale zakládání továren nebo výroba bižuterie se rozvíjí převážně ve Vídni, kde si také nechává patentovat svou značku. Zpočátku musí čelit obrovským problémům, šperky a bižuterie se musí brousit ručně, čímž se také patřičně zvyšují výrobní náklady a tuzemský trh je navíc zaplaven levnějším zbožím z Francie.

Precizním broušením skla a chytrostí však Daniel Swarovski vybudoval společnost, která dnes působí ve více než 40 zemích a dává práci takřka pětadvaceti tisícovkám zaměstnanců (přímo na výrobě se podílí více než 1700 pracovníků, vývojem nových šperků se zabývá přes dalších šest stovek zaměstnanců). Kdo by to byl v začátcích malé firmičky Daniela Swarovského vůbec čekal?

Mladý český talent se vypracoval ve skutečného selfmademana svého oboru.
Zajímavostí je, že se nyní v České republice stále zachovaly prvky zakázkové výroby, a to ruční tvorbou. Firmy v Jablonci nad Nisou stále produkují sady limitovaných edicí šperků, které nejsou zcela tak dostupné nebo mají velmi širokou škálu výběru. Propisovačky nebo obyčejné tužky s pár krystaly nejsou výjimkou. Na pracovním stole mohou působit elegantně, co říkáte?

Navštivte také

Doména swarovski-doplnky.cz

Pagerank: 0

S-rank: 0

Návštěvnost: Doposud 38358 návštěvníků

Prodej / pronájem domény

Doména swarovski-doplnky.cz je k dispozici k prodeji či k pronájmu. V případě vážného zájmu nás kontaktujte.

Kontaktní formulář