Muzeum Swarovski

 Navštívili jste už slavné muzeum Swarovski? Najdete je v rakouském městečku Wattenrs v Tyrolích, expozice prohlíželo už více než sedm milionů návštěvníků a pokud sem zavítáte – vyhraďte si laskavě celé odpoledne.

Ptáte se proč? Dva kilometry čtvereční neprojdete za několik minut, zvláště pokud patříte mezi skutečně zapálené fanoušky blyštivých sklíček, stříbrných a bižuterních módních doplňků nebo třeba jen krásné řemeslné výroby, se kterou je firma Swarovski neodmyslitelně spojena. Mimo jiné, najdete zde například největší broušený křišťál na světě.

Muzeum Swarovski existuje již od roku 1995, kdy tato světoznámá firma oslavila sto let své existence. Vstupné činí osm eur, pokud s sebou vezmete dítě do dvanácti let věku, bude mít vstup zcela zdarma. Vzhledem k okázalosti a rozsáhlosti všech sbírek tohoto muzea to rozhodně není přemrštěná cena, co říkáte?
A ještě pár zajímavostí na závěr. Věděli jste, že firma Swarovski vyráběla i křišťálové lustry? Tato tradice se datuje k roku 1956, kdy se firmy ujímá zakladatelův syn Wilhelm.

Firma Swarovski produkuje i skleněné figurky, které mají po celém světě tisíce nadšených obdivovatelů a sběratelů. 35 zemí světa a takřka půl milionu registrovaných sběratelů těchto figurek snad hovoří za vše.

Šperky Swarovski nosila při svých vystoupeních známá operní pěvkyně Maria Callas a její následovnice v oboru hudby – Marlene Dietrich a světoznámá Madona. Šperky Swarovski se objevily i v několika novějších „bondovkách“ nebo ve filmu jako je třeba Moulin Rouge.

Navštivte také

Doména swarovski-doplnky.cz

Pagerank: 0

S-rank: 0

Návštěvnost: Doposud 38359 návštěvníků

Prodej / pronájem domény

Doména swarovski-doplnky.cz je k dispozici k prodeji či k pronájmu. V případě vážného zájmu nás kontaktujte.

Kontaktní formulář